Veebruariöö

Staffan Göthe

Piletid

Etendused

Gruppidele (al 10 inimesest) on piletid 10% soodsamad,
laste gruppi saatvale õpetajale on pääse tasuta.
Info ja broneerimine:
Ruta Rannu, +372 53 986 153, ruta@suveteater.ee.

Lavastusest

  • Autor Staffan Göthe
  • Tõlkija Kalle Hein
  • Lavastaja FINN POULSEN (ROOTSI)
  • Kunstnik SILVER VAHTRE
  • Muusikaline kujundus INDREK KALDA JA PAUL KRISTJAN KALDA
  • Videolahendus: ANTI VEERMAA
  • Mängivad INGRID ISOTAMM, KÄRT REEMANN, ANDRES DVINJANINOV
  • Esietendus 4. DETSEMBRIL 2015 KARLOVA TEATRIS
  • Sobib lastele vanuses 6–13 JA KESTAB 35 MINUTIT.

"Veebruariöö" eripäraks on ebatavaline tegelaskond: Ingrid Isotamm, Kärt Reemann ja Andres Dvinjaninov kehastavad lavastuses ühe poisi mõtteid. Läbi mängu jutustavad nad, mis juhtus poisiga ühel talvepäeval, aga mitte ainult: samm-sammult hargneb lahti mõtete ja tunnete sasipundar, mis päevasündmuste tõttu poisi sisse on kogunenud.

Lavastus kõneleb lastega samastumist võimaldaval ja fantaasiarikkal moel teemadest, mis laste endi argipäevas olulist rolli mängivad: läbisaamisest ema-isaga, suhetest klassikaaslastega ja sellest, kuidas muremõtetega toime tulla.

Lavastaja Finn Poulseni sõnul on hea lasteteater aga huvitav ka täiskasvanutele. "Veebruariöö" pakub lapsevanematele ja õpetajatele võimalust tähele panna ja mõista, mis tunne on olla laps ning kuidas paistavad sündmused poja või tütre, lapselapse või õpilase vaatepunktist.

"Veebruariöö" kuulus 2016. aastal festivali "Teater noorele vaatajale” programmi. Festivali korraldab teatrispetsialiste ja professionaalseid lasteteatri tegijaid ühendav ASSITEJ Eesti Keskus.

ÜHEL PIMEDAL VEEBRUARIÖÖL,

kui õues praksub pakane ja tuuleiilid tuuseldavad ringi nagu arust ära, paistab väikese poisi toas kõik pealtnäha vaikne. See mulje aga on petlik – poisikese peas tiirlevad mõtted ringi sama kiiresti kui tuulehood akna taga ega lase kuidagi uinuda. Mõned mõtted on lõbusad ja löövad koos mänguasjadega tantsu! Teised aga on nukrad ja trotsi täis, hakkavad lausa üksteise peale urisema.

tulevad nii lapsi kui täiskasvanuid kimbutama siis, kui ühte päeva on kokku sattunud liiga palju kurje sõnu ja ebaõiglust. Näib, et ei jäägi muud üle kui jätta seljataha kodu ja kool ning minna otsima mõnda paremat paika, kus paistaks päike ja saaks süüa pannkooke! Lõpuks aga saavad ka põgenemismõtted lõpuni mõeldud ja nad laskuvad leebunult lapse voodiservale puhkama. Peagi haarab poisi oma kaissu uneudu ning igat masti mõtted põimuvad läbisegi-segiläbi unenäoliseks pillerpalliks.

Sedasorti mõtted

Tunnustatud rootsi näitekirjaniku Staffan Göthe debüütteksti 1972. aastast seab lavale Rootsi lavastaja Finn Poulsen, kelle käekiri on Eesti publikule tuttav mitmetest Emajõe Suveteatri, Vanemuise ja Nukuteatri (praeguse NUKU teatri) lavastustest. 2008. aastal pärjati ta Salme Reegi nimelise auhinnaga “ausa, tugevat lavastajasõnumit levitava ning näitlejaid ergastava ja publikut mitte alahindava tõsise töö eest, mis leidis taas tõestust lavastuses „Romeo ja Signe“ Emajõe Suveteatris”. Tema lastelavastused on mitmel korral kuulunud ka Draama festivali põhiprogrammi.

Fotod: Signe Milkov