Teatrimaja lugu

Maja, mis kannab alates 2014. aasta sügisest Karlova Teatri nime, ehitati 1931. aastal legendaarse Arnold Matteuse projekti järgi Tartu Kolgata baptistikoguduse palvemajaks.

1950ndail, mil Matteus oli Tartu linna peaarhitekt, sai hoone ka juurdeehituse. Maja oli kogudusele koduks 2013. aasta sügiseni, mil koliti suuremasse ja kaasaegsemasse kirikuhoonesse Veski tänaval.

Emajõe Suveteater oli selleks ajaks rändeluviisiliselt tegutsenud kaheksateist suve. Tähe tänava maja leidmisega täitus teatrijuhi Andres Dvinjaninovi kauaaegne unistus ning Suveteater sai oma kodulava ja asupaiga talvekuudeks.

Kuid väldanud remonditööd lõid hoone siseruumid uuenäoliseks: teatrimaja põhiosa moodustavad 130-kohaline teatrisaal ning väljapeetult hubane kahhelahjuga kohvikusaal.

Uus teatrimaja pühitseti sisse 8. novembril 2014, mil esietendus "Karid ja kõrgused", Margus Kasterpalu lavastatud Kaunimate Aastate Vennaskonna muusikaline austusavaldus Edgar Valterile.

Karlova Teater

Tartu Suveteatri Selts MTÜ
Tähe 66, 50107 Tartu

Ruta Rannu, produtsent
ruta@suveteater.ee
tel: +372 53 986 153

 

Pileteid saab osta Piletilevist, Piletimaailmast ja enne etenduse algust kohapealt.

Parkida saab Sõbra tn ja Vaba tn äärde, lähim tasuta parkla asub Sisustus E Kaubamaja juures, aadressil Tehase 16, mööda Tähe tänavat jalutades viie minuti kaugusel. Palume teatrimaja värava ette mitte parkida.

Lähimad bussipeatused
Linda (Tähe tn): nr 9 Sepa turu suunas
Purde (Tähe tn): nr 9 Kesklinna suunas, nr 11 Ravila Tööstuspargi suunas
Vaba (Kalevi tn): nr 2 Roopa ja Lõunakeskuse suunas
Kuu (Raua tn): nr 6 Kesklinna suunas, nr 9 Kesklinna suunas, nr 12 Nõlvaku suunas, nr 13 Paju suunas