Karlova Teatris avatakse teatrikunstniku, moelooja ja akvarellisti Agu Pildi mälestusnäitus "Maskipidu"

05. oktoobril kell 18 avame Karlova Teatri kohvikus teatrikunstniku, moelooja ja akvarellisti Agu Pildi 65. sünniaastapäevale pühendatud mälestusnäituse "Maskipidu", kus esitleme kunstniku mitmekülgset akvarelliloomingut. Näitus on esimene eesti teatri- ja kostüümikunstnike loomingut tutvustavast näituste sarjast.

Agu Pilt (1951–2002) sündis Tartus, lõpetas 7. keskkooli ja õppis ülikoolis ajalugu. Samal ajal käis ta Kaljo Põllu kunstikabinetis. Põllu õpetusest enam aga sobis talle Tõnis Vindi rafineeritud salonglikkus, millega ta tutvus 1972. aastal, kui asus elama Tallinnasse ja astus Vindi rühmituse Studio 22 liikmeks.

Pildi kunsti art déco'lik elegants ja fantaasia tegid temast hinnatud kostüümikunstniku nii Tallinnas kui ka Moskvas, kus estraadi- ja varieteeringkonnad tarbisid märksa enam ja julgemalt kui kodumaal. Ta on loonud kostüüme ka mitmetele Tallinna Linnateatri (Ludlumi “Irma Vippi saladus” (1993), Fassbinderi “Petra von Kanti kibedad pisarad” (1994)), ja Rakvere Teatri lavastusele. Ajaloolistest kostüümidest fantaasiarõivasteni välja.

Vist vähesed eesti kunstnikud võivad kirjutada oma CVsse, et nende loomingut on näidatud Pariisis Louvre'i kollektsioonis kõrvuti Giorgio Armani, Karl Lagerfeldi ja Christian Lacroix' loominguga. Louvre'i fondis on kaks Agu Pildi kostümeeritud legendaarset mängukoerakest Snoopy't, keda kunstniku 40. juubelile pühendatud näituse jaoks riietasid mitmed suured moeloojad üle maailma.

„Agu Pilt on eelkõige joonistaja. Ta naudib ilusa rütmiga joonestikku, mida ta täidab erksate akvarellidega, mis kohati voogavad ka vabalt. Kõik on tasakaalus: värv, joon ja kompositsioon, eriti silmapaistev on figuurikäsitlus.“ (K. Piirimäe. "Pilt tekitab elevust, häbi ja häbitust", Tartu Postimees, 10.12.2013)

Tugeva kujundikeelega, värvijõulised, olemuslikult teatraalsed tööd ei taotle siiski omaette privaatruumi, vaid sünteesi olemasoleva teatrikeskkonnaga, millel oma, tugevalt laetud väli.

Kunstnik ise on öelnud: „Elu on suur maskipidu tegelikult, ja uhke on avastada erinevaid kihte maskide all. Ka iseenda puhul on see huvitav.“ (Intervjuu L. Veelmaale, "Kunstnik Agu Pilt ja tema kired".)

 

Näitust saab külastada K–R kl 14.00–17.00 ning samuti tulles vaatama Karlova Teatri etendusi või muid teatrimajas toimuvaid sündmusi. Vaata MÄNGUKAVA.
Näitus jääb avatuks 30. oktoobrini.

Olete väga oodatud!

Lisainfo:
Ruta Rannu
ruta@suveteater.ee
+372 5398 6153

Karlova Teater

Tartu Suveteatri Selts MTÜ
Tähe 66, 50107 Tartu

Ruta Rannu, produtsent
ruta@suveteater.ee
tel: +372 53 986 153

 

Pileteid saab osta Piletilevist, Piletimaailmast ja enne etenduse algust kohapealt.

Parkida saab Sõbra tn ja Vaba tn äärde, lähim tasuta parkla asub Sisustus E Kaubamaja juures, aadressil Tehase 16, mööda Tähe tänavat jalutades viie minuti kaugusel. Palume teatrimaja värava ette mitte parkida.

Lähimad bussipeatused
Linda (Tähe tn): nr 9 Sepa turu suunas
Purde (Tähe tn): nr 9 Kesklinna suunas, nr 11 Ravila Tööstuspargi suunas
Vaba (Kalevi tn): nr 2 Roopa ja Lõunakeskuse suunas
Kuu (Raua tn): nr 6 Kesklinna suunas, nr 9 Kesklinna suunas, nr 12 Nõlvaku suunas, nr 13 Paju suunas