UUS NÄITUS Karlova Teatri kohvikus: Huupi maalid sarjast "Plat Principal / Pearoog"

Karlova Teatri kohvik avab uue näitusehooaja Huupi maalidega.

Seeria "Plat Principal" ehk "Pearoog" esmaesitlus toimus 2016. aastal Tartu Kunstimajas. Näitus koosnes maalidest ja installatsioonidest, mille peategelasteks olid koduperenaine ja erinevad road. Kunstnik ise on öelnud: "Seda näitust võib võtta kui pildilist lugu – iga teos on peatükk, on algus ja on lõpp." Väljapanek pälvis 2016. aastal Ado Vabbe nimelise preemia. Karlova Teatris on seeriast üleval "Coq Au Vin" ("Kukk veinis"), "Sole Bonne Femme" ("Üks hea naine") ja "Cochon de Lait" ("Piimapõrsas").

Huupi ehk Evelin Salumaa on lõpetanud Tartu Kõrgema Kunstikooli ja Tartu Ülikooli maalieriala magistrantuuri. Tema maaliseeriad lähtuvad isiklikest teemadest ning on oma laadilt naiselikud ja realistlikud. Huupi omapärane värvikäsitlus on kohati pastoosne, kohati akvarellistlik, koos figuraalsete kompositsioonidega moodustab see uuendusliku ja värske terviku.

Septembri lõpuni saab Tartu Kunstimaja katusekorteris näha ka kunstniku installatiivset näitust "Endspiel". Huupit võib jälitada Facebookis, Instagramis ja Twitteris.


Näitust saab külastada, tulles Karlova Teatri etendustele või muudele teatrimajas toimuvatele sündmustele. Vaata MÄNGUKAVA!


Lisainfo:
Ruta Rannu
ruta@suveteater.ee
+372 5398 6153

Karlova Teater

Tartu Suveteatri Selts MTÜ
Tähe 66, 50107 Tartu

Ruta Rannu, produtsent
ruta@suveteater.ee
tel: +372 53 986 153

 

Pileteid saab osta Piletilevist, Piletimaailmast ja enne etenduse algust kohapealt.

Parkida saab Sõbra tn ja Vaba tn äärde, lähim tasuta parkla asub Sisustus E Kaubamaja juures, aadressil Tehase 16, mööda Tähe tänavat jalutades viie minuti kaugusel. Palume teatrimaja värava ette mitte parkida.

Lähimad bussipeatused
Linda (Tähe tn): nr 9 Sepa turu suunas
Purde (Tähe tn): nr 9 Kesklinna suunas, nr 11 Ravila Tööstuspargi suunas
Vaba (Kalevi tn): nr 2 Roopa ja Lõunakeskuse suunas
Kuu (Raua tn): nr 6 Kesklinna suunas, nr 9 Kesklinna suunas, nr 12 Nõlvaku suunas, nr 13 Paju suunas