Jan Tammiku maalinäitus Karlova Teatri kohvikus

Karlova Teatri kohvikus saab näha Jan Tammiku maaliloomingut.

Jan Tammik on sündinud 1970. aastal Rakveres, kunstihariduse omandas ta Tartu Kunstikoolis. On osalenud paljudel näitustel lisaks Eestile ka Soomes, Rootsis, Saksamaal ja Prantsusmaal. Tema töid on mitmete muuseumide ja paljudes erakollektsioonides.

Tammik hindab klassikalist maalikooli ja on pühendunud traditsioonilisele maalilaadile. Kunstniku meelisteemad on natüürmort ja maastikumaal, mida iseloomustavad ülim realism ja natuuritruudus. Ka näitusel on eksponeeritud valdavalt vaikelud, mille objektid mõjuvad suursuguste ja lummavatena ning mis on maalitud 17. sajandi Madalmaade koolkonnale omases tumedas koloriidis, kus valgus langeb ainult osale kujutatust ja osa tööst jääb varju.

Tööd on loodud otse natuurist ning komponendid pärit igapäevaelust, kuid kunstnik on oskuslikult suutnud igapäevastseeni jutustavaks maalida. Lopsaka külluslikkuse ja inimkätega valmistatud tarbeesemete meisterliku kujutamise kõrval võib vaikeludes näha ka sümboolset tähendust: kriitikat tarbimisharjumuste suhtes, viiteid elu kaduvusele, ilule, mis kuhtub. Maalid aga kestavad põlvkondi.


Näitust saab külastada, tulles Karlova Teatri etendustele või muudele teatrimajas toimuvatele sündmustele. Vaata MÄNGUKAVA!
Näitus jääb avatuks mai lõpuni.

Vaata ka jantammik.com


Lisainfo:
Ruta Rannu
ruta@suveteater.ee
+372 5398 6153

Karlova Teater

Tartu Suveteatri Selts MTÜ
Tähe 66, 50107 Tartu

Ruta Rannu, produtsent
ruta@suveteater.ee
tel: +372 53 986 153

 

Pileteid saab osta Piletilevist, Piletimaailmast ja enne etenduse algust kohapealt.

Parkida saab Sõbra tn ja Vaba tn äärde, lähim tasuta parkla asub Sisustus E Kaubamaja juures, aadressil Tehase 16, mööda Tähe tänavat jalutades viie minuti kaugusel. Palume teatrimaja värava ette mitte parkida.

Lähimad bussipeatused
Linda (Tähe tn): nr 9 Sepa turu suunas
Purde (Tähe tn): nr 9 Kesklinna suunas, nr 11 Ravila Tööstuspargi suunas
Vaba (Kalevi tn): nr 2 Roopa ja Lõunakeskuse suunas
Kuu (Raua tn): nr 6 Kesklinna suunas, nr 9 Kesklinna suunas, nr 12 Nõlvaku suunas, nr 13 Paju suunas