MATI UPRUSE MAALID

Mati Uprus on vabakutseline maalija, kelle kunstnikutee algas Tartus ligi 30 aastat tagasi. Upruse loomingust leiab nii soojust kui ka absurdi; tema tegelaste toimetamised on tihti naljakad, kunstniku vaatenurk võib olla ühtaegu siiralt naiivne, aga ka irooniline.

Autor maalib õli- ja akrüültehnikas enamasti väikeseformaadilisi olmepilte, interjööre ja abstrakte. Eksponeeritud maalide hulgas on nii monokroomsemaid ja ähmasemaid kui ka värvikaid ja detailitäpseid taieseid. Ka valgusel on Upruse jaoks kujundina oluline kompositsiooniline ja ka mõtteline tähendus, see on tema kunstis tähtsaimaid väljendusvahendeid. Mõnes kunstniku interjööris on valgusvoogudel olulisemgi roll kui esemetel, just valgus annab maalile põhilise emotsiooni.

Mati Uprus sündis 29. detsembril 1963 Põlvas. Õppinud graafikat Boris Lukatsi juures.
"Mul oli õnn kohata seda tarka inimest, istusime tundide kaupa koos," meenutab Uprus. "Pean teda oma vaimseks isaks." Need õpingud jäidki tema ainsaks, rohkem on ta iseõppija ja võib-olla ongi see andnud tema loomingule ilmekalt avaldunud isikupära.

Näitust saab külastada, tulles Karlova Teatri etendustele või muudele teatrimajas toimuvatele sündmustele. Vaata MÄNGUKAVA!

Karlova Teater

Tartu Suveteatri Selts MTÜ
Tähe 66, 50107 Tartu

Ruta Rannu, produtsent
ruta@suveteater.ee
tel: +372 53 986 153

 

Pileteid saab osta Piletilevist, Piletimaailmast ja enne etenduse algust kohapealt.

Parkida saab Sõbra tn ja Vaba tn äärde, lähim tasuta parkla asub Sisustus E Kaubamaja juures, aadressil Tehase 16, mööda Tähe tänavat jalutades viie minuti kaugusel. Palume teatrimaja värava ette mitte parkida.

Lähimad bussipeatused
Linda (Tähe tn): nr 9 Sepa turu suunas
Purde (Tähe tn): nr 9 Kesklinna suunas, nr 11 Ravila Tööstuspargi suunas
Vaba (Kalevi tn): nr 2 Roopa ja Lõunakeskuse suunas
Kuu (Raua tn): nr 6 Kesklinna suunas, nr 9 Kesklinna suunas, nr 12 Nõlvaku suunas, nr 13 Paju suunas