Meiu Mündi maalinäitus "Väline külg" Karlova Teatri kohvikus

9. detsembril esietendus Karlova Teatris muusikaline lavastus "Zarah Leander. Ühe legendi meloodiad ja mälestused". See on lugu naisest, tema valikutest ja tagasivaatest elule. Sama tundlik, isiklik ja samas üldinimlik kui Zarah' lugu on ka Meiu Mündi maalinäitus "Väline külg", mida saab näha alates 9. detsembrist Karlova Teatri kohvikus. Nende kahe kunstivormi kooskõla ei ole juhuslik. Ka Meiu Mündi loomingus segunevad ängistus ja õnnetunne, vastuhakk ja leppimine, lootusetus ja usk paremasse homsesse.

Näitusel on väljas väikseformaadilised maalid riidepuudel rippuvatest intiimsetest naisterõivastest, mis on Mündi loomingu üks vanimaid motiive ja kujunenud justkui tema kaubamärgiks. Mündi maalide esteetika on minimalistlik: üksik kujund tumedal või ühevärvilisel taustal, baroksust lisavad pitsiga trükitud pinnad. Esemete ümbrust on kunstnik maalinud ainult niivõrd, et ümbritsev ruum oleks tajutav. Baleriinikleidid, korsetid ja naistepluusid ripuvad ei kusagil ja kus iganes.

Miks maalida just riideid? Kunstnik ise on öelnud järgnevat: "Riided on midagi väga inimlikku, isiklikku, eraelulist, intiimset, vajalikku, igapäevast, möödapääsmatut, ka avalikku. Riided katavad ja kaitsevad, samas ka paljastavad inimest. Rõivad justkui peegeldaksid kandja teatud emotsioone, riietesse jääb alati nende omanikust mingi seitsmenda meelega hoomatav taak ja raskus. Samas võiks neid maale võtta lihtsalt vaikeludena, ilma erilise alltekstita." Kuid mis võiks olla tegelikkus Meiu Mündi maalide ja ka Zarah Leandri loo taga, see jäägu igaühe enda vabaduseks interpreteerida.

Meiu Münt on lõpetanud Tartu Ülikooli filosoofiateaduskonna maalikunsti erialal (1999), olnud maalimise õppejõud Tartu Kõrgemas Kunstikoolis ja juhendanud kunstikursusi. Tema näitusetegevuse alguseks võib pidada 1997. aastat, millest alates on tal olnud hulgaliselt esinemisi ühisnäitustel ning personaalnäitusi nii Eestis kui välismaal. 2014. aastal sai Meiu Münt Ado Vabbe nimelise kunstipreemia.

 

Näitust saab külastada, tulles Karlova Teatri etendustele või muudele teatrimajas toimuvatele sündmustele. Vaata MÄNGUKAVA!
Näitus jääb avatuks 30. jaanuarini 2017.

 

Olete väga oodatud!

Lisainfo:
Ruta Rannu
ruta@suveteater.ee
+372 5398 6153

Karlova Teater

Tartu Suveteatri Selts MTÜ
Tähe 66, 50107 Tartu

Ruta Rannu, produtsent
ruta@suveteater.ee
tel: +372 53 986 153

 

Pileteid saab osta Piletilevist, Piletimaailmast ja enne etenduse algust kohapealt.

Parkida saab Sõbra tn ja Vaba tn äärde, lähim tasuta parkla asub Sisustus E Kaubamaja juures, aadressil Tehase 16, mööda Tähe tänavat jalutades viie minuti kaugusel. Palume teatrimaja värava ette mitte parkida.

Lähimad bussipeatused
Linda (Tähe tn): nr 9 Sepa turu suunas
Purde (Tähe tn): nr 9 Kesklinna suunas, nr 11 Ravila Tööstuspargi suunas
Vaba (Kalevi tn): nr 2 Roopa ja Lõunakeskuse suunas
Kuu (Raua tn): nr 6 Kesklinna suunas, nr 9 Kesklinna suunas, nr 12 Nõlvaku suunas, nr 13 Paju suunas