SININE

Tantsulavastus

Piletid

ETENDUSED

LAVASTUSEST

  IDEE, KOREOGRAAFIA, LAVASTUS:
  KALLI PIKAS

  MUUSIKALINE KUJUNDUS: HELEN KIRSI

  VIDEO- JA VALGUSKUNSTNIK: MADIS NURMS

  ESITAVAD KALLI PIKAS, HELEN KIRSI, ERIKA TAMM, ANNA KÕIVISTIK, HANNA ELIISA MADILAINEN, SIGNE TAMMEKUNN, TRIINU HEINSOO

  KAASPRODUTSENT MTÜ TARTU SUVETEATRI SELTS

SININE on seitsmes lavateos Kalli Pikase värvidest inspireeritud tantsulavastuste sarjast. Autori sõnul pooljuhuslikult sündinud "Roosale" järgnesid "Valge", "Must", "Punane", "Roheline" ja "Kollane" - viimane neist pälvis 2017. aasta Eesti teatri aastaauhindade tantsuauhinna nominatsiooni.

"Aasta tagasi, kui lavateose idee täpsemalt kujunema hakkas, otsustasin, et sellel korral tahan laval muusikainstrumentidena kasutada kastitrumme ja tantsijate enda hääli. Lavastus sai esitajate arvu tõttu alapealkirja "Seitse sinist sinu silmis". Esimest korda värvinimedega lavastuste sarja jooksul otsustasin lasta protsessil senisest enam ise kulgeda - sinine hakkas ennast looma ise nii kehadel, pilli mängides, hääles kui ka lõuendil. Igal esinejal koorus välja oma isiklik teema, mida oma keha ja hääle kaudu luua ning jutustada," räägib lavastaja.

 

KALLI PIKAS (s 1983) on lõpetanud Vanemuise tantsu- ja balletikooli 2004. aastal, Tartu Kõrgema Kunstikooli maali ja maalingute restaureerimise erialal 2005. aastal ja omandanud 2012. aastal TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia etenduskunstide osakonnas tantsukunsti erialal koreograafi ja tantsuõpetaja kutse. Tema loomingulisse portfooliosse mahuvad lisaks tantsuõpetajatööle osalemised mitmetes Vanemuise lavastustes ning vabakutseline tegevus maali- ja etenduskunstnikuna.

Meedia