KALLI KALDE. "TEISEL POOL ÖÖD"

Kalli Kalde iseloomustab oma näitust nii:
"Minu töödes on naised peitnud ennast loomade sisse: huntnaine, ilvesnaine, rebasnaine. Olen leidnud inspiratsiooni eesti folkloorist ja rahvakunstist, libahundi lugudest ja kirikinnaste mustritest. Hea perenaine riputas lambalauda seinale huntide kaitseks vähemalt ühe kindapaari. Usuti, et kinnastesse kootud maagilised kirjad kätkevad endas ka huntidevastast väge.
Inimese kiskjaks moondumise või moondamise uskumus oli keskajal nii Eestis kui kogu Euroopas laialdaselt levinud. Hiina folklooris oli libarebane armumise ja armastuse sümbol, mis kandis endas ka naiselikku erootikat ja pahelisust. Loomaks muutumine andis vabadustunde, pakkus võimaluse ühineda metsikuga, olla alasti looduses. Loom on väle, tunneb rõõmu liikumisest. Jooksen kui hunt! Lendan kui lind! Ujun kui kala vees! Ka tänapäeva inimene ihkab vahel pääseda sotsiaalse surve eest. Kujutlus metsiku looma sisse pugemisest annab võimaluse puhata igapäevasest tööst, põgeneda kodust, olla üksi looduses, saada tuttavaks oma peidetud ihadega, tunda ühtekuuluvust universumiga".

 

 

AUTORIST

Kalli Kalde (s 1967) on lõpetanud Tartu Kunstikooli kunstnik-kujundajana ja Tallinna Ülikooli kunstiõpetuse ja tööõpetuse õpetajana. Õpetab Tartu Kunstikoolis joonistamist, graafikat ja maali.
Näitustel esinenud alates aastast 1988, Tartu Kunstnike Liidu ja Eesti Vabagraafikute Ühenduse liige. Loodusel ning inimese suhestumisel sellesse on Kalli loomingus oluline roll.
Rohkem infot kunstniku ja tema tegemiste kohta leiad Facebookist ja Kalli Kalde kodulehelt.

Karlova Teater

Tartu Suveteatri Selts MTÜ
Tähe 66, 50107 Tartu

Ruta Rannu, produtsent
ruta@suveteater.ee
tel: +372 53 986 153

 

Pileteid saab osta Piletilevist, Piletimaailmast ja enne etenduse algust kohapealt.

Parkida saab Sõbra tn ja Vaba tn äärde, lähim tasuta parkla asub Sisustus E Kaubamaja juures, aadressil Tehase 16, mööda Tähe tänavat jalutades viie minuti kaugusel. Palume teatrimaja värava ette mitte parkida.

Lähimad bussipeatused
Linda (Tähe tn): nr 9 Sepa turu suunas
Purde (Tähe tn): nr 9 Kesklinna suunas, nr 11 Ravila Tööstuspargi suunas
Vaba (Kalevi tn): nr 2 Roopa ja Lõunakeskuse suunas
Kuu (Raua tn): nr 6 Kesklinna suunas, nr 9 Kesklinna suunas, nr 12 Nõlvaku suunas, nr 13 Paju suunas